Hermes

5,0

Intro:

platformowa gra zręcznościowa w klimacie retro, gdzie klasyczne elementy obejmujące skakanie i zbieranie wzbogacono oryginalnymi elementami mocno urozmaicającymi zasady rozgrywki.

Opis:

W grze kierujemy poczynaniami Hermesa – francuskiego kucharza, który w przypływie pragnień postanowił przyrządzić potrawkę z kurczaka. Pech chciał, że przedmiot zakus bohatera okazał się niebywale sprytnym zwierzakiem, który w swej zdolności skutecznie przegoni oprawcę przez 30+ poziomów gry, wymuszając tym samym na graczu biegi, skoki i akrobacje maści wszelakiej.

Mechanika gry:

Cały urok opisywanej gry, nie opera się na utrzymanej w stylistyce retro oprawie audiowizualnej, nie polega też na przywołanych powyżej aktywnościach, których w niezliczonych wariantach każde z Was naoglądał się w setkach platformówek.

Niepowtarzalność i sedno poruszonej sprawy rozbija się o całkiem przyziemne czynniki, które autorzy gry dość humorystycznie wplątali w mechanikę gry. Otóż, tytułowy bohater obarczony jest fizycznymi ograniczeniami jakie dotykają każdego z nas. Ciągłe biegi, skoki i inne akrobacje powodują zmniejszenie sił, co ilustruje analogiczny spadek na pasku energii. Aby uzupełnić siły i stan tegoż wskaźnika, zbieramy rozrzucone na planszach kulinarne przysmaki. Natomiast takie uzupełnianie energii w sposób ciągły, bądź przekroczenie jego maksymalnego stanu paska, że bohater musi… pozbyć się nadmiaru spożytego jedzenia, co również czyni w sposób tradycyjnie przyjęty. Mając na uwadze, że na danej planszy kulinarnych frykasów jest cała masa, a sławojek tylko kilka, mechanika gry i cały jej urok polega na znalezieniu balansu pomiędzy wykonywaniem czynności zużywających pokłady energii, zbieraniem jedzenia celem jej uzupełnienia oraz złapaniem chwili oddechu na zaspokojenie zasadniczych potrzeb fizjologicznych.

Pomysł niespotykany, zdecydowanie urozmaicający rozgrywkę, a w połączeniu z przyjemną szafą graficzną i udźwiękowieniem wprost z salonów gier, daje wszelkie powody i pełne uzasadnienie do bliższego zapoznania się z grą.

Autorzy:

zespół Retroguru w osobach: Lars „AnotherGuest” Persson, Shahzad „Kojote” Sahaib, Denny „Mulle” Müller, Krzysztof „Koyot1222” Matys, Jan „Flarfy” Jensen, Roland „Triace” Voss, Johan „Vedder” Letfors.

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Hermes Pobrano 26 razy – 1,27 MB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 23.08.2021
Emulator: PCSX2 v1.7.0-1632

Odnośniki:

Autorzy na twitterze
Strona domowa gry
Oficjalny trailer

Komentarze i oceny:

5,0
ocena 5,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała100%
Bardzo dobra0%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

10 grudnia 2021

Zabawna gra platformowa o niespotykanych zasadach urozmaicających rozgrywkę.

Na plus:

+ humor

+ oprawa a/v w stylu retro

+ nieszablonowe zasady rozgrywki

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: