GeoTron

4,0

Intro:

prosta gra zręcznościowa wzorowana na arkadowej strzelance Geometry Wars z przeznaczeniem dla osób które miast wodotrysków graficznych oryginału cenią oprawę klasycznego Asteroids.

Opis:

Opisywana gra czerpie garściami z wspomnianych wyżej Asteroids oraz Geometry Wars i choć opiera się na zasadach tego drugiego tytułu, to czołowe skrzypce i prym wiedzie starsza z wymienionych gier. Archaicza oprawa i proste efekty może nie skuszą młodych graczy jak wodotryski oferowane przez Trigonometry Wars, ale każdy bywalec komunistycznych salonów i fan zatwardziałych klimatów retro, poczuje się jak w domu.

Mechanika gry:

Tytuł wymaga do rozgrywki urządzenia DualShock, z pomocą lewej gałki kontrolera sterujemy lotem stateczku, a prawą gałką analogową określamy kierunek pocisków wystrzeliwanych w nadlatujące zewsząd wrogie jednostki. Z kolei przyciski L1 / R1 odpowiadają za użycie bomb, które czyszczą ekran z wszystkich oponentów rozwiązując problem całkowitego osaczenia i geometrycznego oczopląsu.

W gestii uwag: przed uruchomieniem gry następuje kalibracja sterowania, wiec zanim gra wystartuje należy trzymać palce z dala od gałek analogowych. Możliwe jest również wykonanie ręcznej kalibracji w czasie gry, wciskając jednocześnie przyciski L2 i R2.

Na koniec sprawa najważniejsza, aby zwiększyć ilość miodu wylewającego się z ekranu i zwielokrotnić przyjemność płynącą z rozgrywki, należy po rozpoczęciu zabawy wcisnąć przycisk start na kontrolerze drugiego gracza.

Autor:

Jum

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Geotron Pobrano 19 razy – 445,61 KB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 23.08.2021
Emulator: PCSX2 v1.7.0-1632

Komentarze i oceny:

4,0
ocena 4,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała0%
Bardzo dobra100%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

10 grudnia 2021

Zasady Geometry Wars w klasycznym stylu Asteroids. Przyjemna pozycja dla fanów retro rozgrywki.

Na plus:

+ oprawa w stylu retro

+ prosta rozgrywka

+ grywalność

Na minus:

+ zabawa pozostawia niedosyt

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: