Magic Castle

5,0

Intro:

stworzona z pomocą platformy Net Yaroze, niezależna produkcja będąca mieszaniną gatunków action RPG, dungeon crawler oraz hack and slasha, która nie doczekała się komercyjnej premiery w latach 90 by stać się najlepszą pozycją Homebrew 2020 roku.

Opis:

Pod koniec lat lat dziewięćdziesiątych, dwóch doświadczonych programistów postanowiło odmienić swoje życie, zwojować rynek i stworzyć własny komercyjny tytuł z wykorzystaniem platformy Net Yaroze. Jednak przywołana historia nie potoczyła się zgodnie z zamierzeniami jej autorów, bo ambitne plany odbiły się od twardej ściany korporacyjnych zasad i układów. W rezultacie programiści wrócili do wcześniejszych zajęć, a stworzony przez nich tytuł przeleżał w szufladzie dobre 20 lat.

I na tym historia mogłaby się zakończyć, gdyby nie zainteresowanie osób lubujących się w klimatach retro, zgromadzonych wokół sceny Homebrew i żywo zainteresowanych ww. platformą Net Yaroze. Dzięki społeczności entuzjastów, projekt wrócił z otchłani zapomnienia, został ukończony i opublikowany spełniając 20.letnie marzenie jego autorów.

Mechanika gry:

Mechanika Magic Castle łączy zasady gatunków action RPG i dungeon crawler. W grze przemierzamy piętra tytułowego zamku, eliminując zastępy potworów i zbierając porzucone skarby. Do wyboru mamy cztery klasy postaci z unikatowymi zdolnościami, które sukcesywnie rozwijamy w miarę pokonywania kolejnych przeciwników oraz wspieramy wyposażając w coraz lepsze przedmioty i ekwipunek

Na pochwałę zasługuje przyjemna dla oka oprawa w stylu retro, duża dynamika gry dająca sporą satysfakcję z gry, przyjemna ścieżka dźwiękowa oraz opcja multiplayer dublująca przyjemność pokonywania kolejnej fali przeciwników.

Autorzy:

zespół KAIGA tj. Keiichi Matsunami, Hiroyuki Itoh, Tetsuya Kanatani, Soshi Hosoi, Mike Garcia

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Magic Castle Pobrano 23 razy – 260,72 MB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 23.08.2021
Emulator: DuckStation 0.1-4599

Odnośniki:

Strona domowa
Instrukcja obsługi

Komentarze i oceny:

5,0
ocena 5,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała100%
Bardzo dobra0%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

6 grudnia 2021

Jak na darmową produkcję indie to genialna pozycja dla szaraka.

Na plus:

+ poziomy

+ multiplayer

+ grafika w stylu retro

+ system walki i rozwoju

+ kompatybilność z emulatorami

Na minus:

– ciut za krótka

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: