Wartris

4,0

Intro:

odświeżone wydanie klasycznej gry dedykowane pierwszej konsoli PlayStaton i rozgrywce dla dwóch graczy.

Opis:

Gra napisana w 1999 roku przez grupę znaną na scenie pn. Pissteam. Tytuł umożliwia jednoosobową zabawę w klasycznym wydaniu, jednak gra została stworzona z myślą o… i dedykowana rozgrywce prowadzonej przez dwie osoby na podzielonym ekranie.

Podstawowe zasady gry są wszystkim dobrze znane, ot ułóż lecące klocki w taki sposób by zapełnić jak większą ilość dostępnego na planszy miejsca. Zapełnienie linii powoduje jej usunięcie i przyznanie punktów z tego tytułu, a im więcej linii usunie się jednym ruchem tym większy wynik. Zaś zapełnienie całego ekranu kończy grę. Ot cała filozofia, którą rządzi się podstawowy tryb zabawy nazwany Score i dostępny w grze zarówno dla jednego i dwóch graczy.

Mechanika gry:

Kwintesencja opisywanego tytułu zaczyna się w pozostałych trybach rozgrywki przeznaczonej dla dwóch osób tj. :

  • tryb Battle, w którym eliminując dwie lub więcej linii ze swojego ekranu, jednocześnie , jednocześnie wrzucasz je na pole przeciwnika, prowadząc do szybkiego zakończenia rozgrywki. Takie uprzykrzanie rozgrywki potrafi sprawić frajdę, pod warunkiem, że oponent nie zrewanżuje się ze zdwojoną siłą.
  • tryb War, będący rozwinięciem powyższej modyfikacji, w której usunięcie 3 lub 4 linii skutkuje uzyskaniem dodatkowego narzędzia do dręczenia oponenta. Wśród wylosowanych przeszkadzajek znaleźć można: przyśpieszenie klocków, zdeformowane klocki, odwrócenie przycisków na kontrolerze przeciwnika, itp.

Przywołane modyfikacje wprowadzają powiew świeżości do klasycznej rozgrywki i czynią zabawę niesamowicie atrakcyjną w trybie dla dwóch graczy.

Autor:

Marc Newbauer

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Wartris Pobrano 15 razy – 335,93 MB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 23.08.2021
Emulator: DuckStation 0.1-4599

Odnośniki:

Strona domowa projektu

Komentarze i oceny:

4,0
ocena 4,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała0%
Bardzo dobra100%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

6 grudnia 2021

Klasyczna szpila, w podrasowanym wydaniu przygotowanym z myślą o rozgrywce dwuosobowej.

Na plus:

+ multiplayer

+ oprawa audiowizualna

+ kompatybilność z emulatorami

Na minus:

– brak rozgrywki multi z botem/AI

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: