Midgar Translations

Serdecznie witamy na stronie Midgar Translations. W ramach nieniejszego projektu publikujemy polskie tłumaczenia gier wydanych pierwotnie na konsole Sony PlayStation. Lokalizacja tego rodzaju, nie tylko pozwala zachować niepowtarzalny klimat bazowego systemu, ale umożliwia czerpanie wszelkich korzyści wynikających z zastosowania emulatora.

Do Ciebie należy wybór, czy grę uruchomisz na mającej kilkadziesiąt lat konsoli spiętej czinczami z kineskopowym TV, czy na emulatorze zainstalowanym na pachnącym nowością smatrfonie, który właśnie schowałeś w kieszeni. A może wybierzesz ultrabooka podpiętego do 55. calowego panelu OLED 4K? Niezależnie od podjętej decyzji, wybranego sprzętu i systemu operacyjnego pod którym ten pracuje, możesz czerpać przyjemność ogrywając rewelacyjne tytuły z PlayStation w polskiej wersji językowej.

Panel 1

Team

browar – twórca tłumaczeń FF7PL oraz XGPL;
Colly, Emoonia, Pleiades – twórcy tłumaczenia FF8PL;
greenmag – testy, promocja FF7PL oraz XGPL;
RPG – twórca tłumaczenia FF9PL;
winter_mute – www, hosting;

Panel 2

Aktualności

 • Nowy Regulamin

  Celem podnoszenia jakości usług świadczonych, z dniem 08.08.2021 r. wprowadzone zostają ujednolicone zasady działania i warunki korzystania z Serwisu PSEmu.pl oraz witryn towarzyszących, wliczając w to Projekty PSEmu.pl oraz niniejsze Midgar Translations.

  Szczegółowe informacje znajdują się w stosownych dokumentach opublikowanych pn.

  z którymi zapoznać się można pod podanymi powyżej odnośnikami. Zalecam uważną lekturę, a w celu uzyskania dalszych informacji zapraszam do dyskusji w stosownym wątku na forum.

 • FF8PL

  Serdecznie pozdrowienia i podziękowania kieruję w stronę redakcji serwisu Ogród Balamb, za pracę włożoną w tłumaczenie oraz udzieloną zgodę…

  … dzięki której w ramach projektu Midgar Translations publikujemy polskie tłumaczenie Final Fantasy VIII w wersji przeznaczonej na konsolę Sony PlayStation.

 • Przekierowania

  Mając na uwadze komfort użytkowników, poszczególne treści opublikowane w ramach projektu dostępne są pod następującymi skrótami adresowymi:

 • FF9PL

  Pomimo długoletniej absencji scenicznej, RPG będący autorem polskiego tłumaczenia Final Fantasy IX, nie wniósł żadnych uwag i przeciwwskazań w kwestii włączenia przywołanego spolszczenia do projektu Midgar Translations.

  W związku z powyższym, strona wzbogaca się o nowe materiały poświęcone tłumaczeniu FF9 w wersji na pierwsze PlayStation… za co jeszcze raz ślicznie dziękuję autorowi spolszczenia, a zwracając okazaną uprzejmość odsyłam na prowadzony przez niego fanpage Nintendencja.

zobacz wszystkie

Panel 3 Placeholder
Panel 4 Placeholder