Triple Triad

Intro:

niezwykle absorbująca gra karciana pochodząca z uniwersum Final Fantasy. Szybka rozgrywka wymagająca perspektywicznego myślenia, czyni grę pozycją od której trudno się oderwać. Dla fanów FF pozycja w zasadzie obowiązkowa.

Opis:

Gra wymyślona przez projektanta systemu walki Hiroyuki Ito, po raz pierwszy zaprezentowana jako mini-gra w Final Fantasy VIII, pojawia się również sieciowej odsłonie serii pn. FFXIV: A Realm Reborn. Z uwagi na duże zainteresowanie graczy, tytuł stał się częścią mobilnej aplikacji FF Portal oraz wydany został w klasycznym wydaniu karcianym.

Tu, darmowy port stworzony dla konsoli PSP przez fanów

Mechanika gry:

Rozgrywka toczy się między dwoma graczami tj. czerwonym i niebieskim, na planszy złożonej z dziewięciu pół rozmieszczonych w formie siatki 3×3. Każdy z graczy otrzymuje pięć kart, z koleikażda z kart posiada cztery rangi (liczby) w lewym górnym rogu. Zadaniem gracza jest takie umieszczenie karty na planszy , by ranga na użytej karcie przewyższyła liczbę jaka znajduje się na karcie przeciwnika położonej w danym kierunku.
Innymi słowy, kładąc po lewe kartę z rangą pięć, gdy z prawej znajduje się karta przeciwnika z liczbą 4 powoduje przejęcie tej karty. Gdy plansza wypełni się całkowicie i przejmiesz więcej kart niż przeciwnik to wygrywasz.
Niby banał, ale kart jest cała masa, a na nich pełna gama kombinacji rang, które nie zawsze umożliwią komfortowe przejęcie sąsiednich pól. Czasem warto odpuścić przejęcie, by zabezpieczyć strategiczne pole i umożliwić użycie słabszej karty. Czasem jednym ruchem przejąć można większość planszy, wykonując kombo wykorzystujące połączenie mocnych rang oraz dopasowania żywiołów pól i kart. Ta pozorna prostota i masa możliwości, angażuje, wciąga i czyni ten tytuł grą, od której naprawdę ciężko się oderwać.

Autorzy:

koncept: Hiroyuki Ito
wersja PSP: TT-Team

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Triple Triad Pobrano 28 razy – 22,21 MB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 23.08.2021
Emulator: PPSSPP v1.11.3-1184

Odnośniki:

Triple Triad w FF Wiki
Final Fantasy Portal App

Komentarze i oceny:

4,0
ocena 4,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała0%
Bardzo dobra100%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

8 grudnia 2021

Triple Triad sam w sobie jest prostą, a jednocześnie bardzo wciągającą grą karcianą, w tej odsłonie brakuje jednak trybu który przykuje do ekranu na kilka godzin.

Na plus:

+ Triple Triad

+ dobrze odwzorowane zasady

+ zestawy kart z kilku odsłon FF

Na minus:

+ ubogie tryby rozgrywki

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: