Cave Story

5,0

Intro:

wysoko oceniana gra niezależna z gatunku zręcznościowych platformówek, z urzekającą grafiką 2D i utrzymaną w ośmiobitowym stylu oprawą dźwiękową. Do tego fantastyczny świat z różnorodnymi lokacjami, system rozbudowy dostępnego arsenału i możliwość zakończenia gry na kilka różnych sposobów. Finalnie, świetny tytuł który z czystym sumieniem można postawić w jednym szeregu z tytułami pokroju Castlevania czy Metroid.

Opis:

Historia, jakich świecie elektronicznej rozrywki widział tysiące. Ukrywający się pod pseudonimem Doktor, czarny charakter próbuje z pomocą tajemniczego artefaktu zawładnąć światem, a urocza rasa zwana Mimigas obrywa przy tej okazji po… uszach. Gracz, wcielający się w bezimienną i cierpiącą na amnezję postać ma za zadanie przywrócić porządek we wszechświecie, przedzierając się przez kolejne poziomy gry.

Mechanika gry:

Zabawa nie odbiega od tego co znamy z ww. Castlevani czy Metroida. Gracz przemierza rozbudowane poziomy, omijaniu przeszkód i pułapek umieszczonych na zmyślnie zaprojektowanych poziomach oraz walce z napotkanymi przeciwnikami. Tych jest całkiem spora liczba i różnorodność. Począwszy od typowych przeszkadzajek na stanowisku zawalidrogi, na które nie warto nawet marnować niekończącej się amunicji. Poprzez, lecące zewsząd hordy dziadów uniemożliwiające przeskok na najbliższą platformę, bez uprzedniego zalania wszystkiego wkoło deszczem ołowiu. Kończąc na bosach, których pokonanie nie tylko wymaga nadwyrężenia palca nad przyciskiem spustu, ale również szarych komórek przydatnych w strategicznym rozwiązywaniu sporu oraz sprytnego wykorzystania dostępnego arsenału, który istotnie ulepszamy w tkacie postępów w grze.

Autorzy:

oryginalna gra: Daisuke „Pixel” Amayę
tłumaczenie: Aeon Genesis
port PSP: ufo_z

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:

Pobierz Cave Story Pobrano 23 razy – 1,76 MB

Emulacja:

Status: w pełni grywalne
Sprawdzono: 25.08.2021
Emulator: PPSSPP v1.11.3-1184

Odnośniki:

Cave Story na Wikipedii
Cave Story FanPage
Cave Story Remix

Komentarze i oceny:

5,0
ocena 5,0 na 5, bazując na 1 recenzji
Doskonała100%
Bardzo dobra0%
Średniak0%
Słabiutka0%
Okropna0%

Szczegóły:

Ocena redakcji

8 grudnia 2021

Świetny tytuł z gatunku zręcznościowych platformówek.

Na plus:

+ klimat retro

+ urzekającą grafika

+ rozbudowa arsenału

+ ciekawa historia i świat gry

winter_mute

Dodaj swoja ocenę: