Koncepcja projektu

Skąd ściągnąć gry? Pytanie, które nieustanie i uporczywie towarzyszy dyskusjom w temacie konsol, gier, emulacji i materiałów umieszczanych w zasobach „internetów„. Pytanie, które pojawiło się wcześniej niż koło i spędza sen z powiek administratorom, moderatorom i innej maści publicystom, próbującym normalnie funkcjonować w sieci.

Nie inaczej było w przypadku PSEmu.pl i choć od początku istnienia jasno określono zasady funkcjonowania serwisu zbieżne z obowiązującymi przepisami prawa, to poruszony temat niejednokrotnie należało omawiać i nierzadko kolokwialnie komentować. Co jednak w sprawie istotne, moja opinia, a co za tym idzie stanowisko serwisu PSEmu.pl ulega zmianie.

Otóż, po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy, doszedłem do wniosku, że pytanie będące przedmiotem niniejszych rozważań, jest zasadne, logiczne, zgodne z Zasadami PSEmu.pl i obowiązującymi przepisami prawa. Swobodnie można również, udzielić na nie odpowiedzi nie naruszając ww. przepisów i przynależnych innym praw. Prezentuję:

– Skąd ściągnąć gry?
– Ano, stąd.

– twórczość własna

O co w tym chodzi? Ano, o prostą kwestię że gra grze nie równa. Zasady PSEmu.pl jasno określają stosunek serwisu do kwestii prawnie chronionych treści, jakimi bezdyskusyjnie są komercyjne tytuły objęte ochroną z tytułu praw autorskich, własnościowych, licencyjnych, itd. Tu się nic nie zmienia, w obrębie PSEmu.pl obowiązuje zakaz publikacji naruszających takie prawa. Jednakże, w przypadku gier będących wolnym oprogramowaniem, publicznie udostępnionych przez autorów, nie podlegających opłatom licencyjnym i restrykcjom związanych z ich rozpowszechnianiem, przywołanych wyżej naruszeń nie ma.

Tytuły takie, zwane potocznie produkcjami homebrew, z powodzeniem i bez obaw można uruchamiać, pobierać i rozpowszechniać. Z czego sam nie omieszkam skorzystać, powołując do życia niniejszy projekt, a przy okazji rozwiązując dylemat tak wielu osób odwiedzających PSEmu.pl i odpowiadając na zasadnicze pytanie Skąd ściągnąć gry.

Tym samym, witam wszystkich na łamach strony Homebrew PSEmu.pl skąd pozyskać można darmowe gry do testowania emulatorów systemów PS1, PS2, PSP o PSV.